try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%

Aktualności

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków BSA "ŻUBR"

Hajnówka 12.03.2015

Szanowni Państwo

ZAPROSZENIE

     Zarząd Białowieskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „ŻUBR „ zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w Sali nr 12 Urzędu Miejskiego w Hajnówce w dniu 29 marca 2015. o godz. 11,00.


Proponowany porządek obrad:

1.Otwarcie obrad Walnego Zebrania Członków BSA „ ŻUBR „

2.Wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania.

3.Przyjęcie porządku obrad.

4.Wybór komisji Mandatowej oraz Komisji Uchwał i Wniosków.

5.Sprawozdanie z działalności Zarządu Stowarzyszenia za 2014 rok.

6.Sprawozdanie finansowe skarbnika Stowarzyszenia.

7.Dyskusja nad wystąpieniem Zarządu i sprawozdaniem skarbnika.

8.Wystapienie Komisji Rewizyjnej.

9.Udzielenie absolutorium Zarządowi.

10.Przedstawienie sprawozdania Komisji Uchwał i Wniosków.

11.Sprawy bieżące i wolne wnioski.

12.Zamknięcie obrad.

W imieniu Zarządu

Prezes BSA "ŻUBR"

Eugeniusz Wołkowycki

 

     Zgodnie z poprzednimi ustaleniami składkę członkowską w wysokości 100,00 zł należy przekazać na konto 87 1240 5279 1111 0000 5722 5782 do końca marca.Kadr z podróży po regionie Puszczy Białowieskiej – ukazały się spot i film promujące region Puszczy Białowieskiej

Na weekend do Puszczy Białowieskiej? Nowe projekcje zrealizowane przez Starostwo Powiatowe z pewnością przekonają was do tego pomysłu. Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu i filmu promującego malowniczą krainę żubra.link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Fe_NKXDqhPU
link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=I1ak9-bEu-U

Czytaj dalej

Rajd rowerowy szlakiem krynic

W dniach od 29 do 31 sierpnia 2014 roku na terenie powiatu hajnowskiego odbył się Rajd Rowerowy Białowieskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „ŻUBR” pod hasłem „Szlakiem Krynic Regionu Puszczy Białowieskiej”. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie obszarów Puszczy Białowieskiej. Rajd wystartował z kwatery agroturystycznej „Winnica” w miejscowości Dobrowoda i przebiegał pierwszego dnia przez miejscowości Grabowiec, Dubicze Cerkiewne, Stary Kornin, Mochnate, Stare Berezowo, Szostakowo, Nowoberezowo i Kojły, gdzie uczestnicy mieli pierwszy nocleg.

1. Krynica w Dobrowodzie - początek rajdu.
2. Dobrowoda. Przed gospodarstwem agroturystycznym "Winnica".
3. Grabowiec w gospodarstwie Pani Niny.
4. Dubicze Cerkiewne miejsce święcenia wody podczas "Jordanu".
5. Dubicze Cerkiewne.
6. Cerkiew w Dubiczach Cerkiewnych.

7. Stary Kornin w obejściu cerkwi zabudowane źródło wody.
8. Odpoczynek przy starej cerkwi w Starym Korninie.
9. Korolowa Chata w Nowoberezowie.
10. Nowoberezowo gospodarstwo agro "Zagroda Stefana".
11. "Kojły , kwatera Alina - zakończenie I dnia rajdu.

Drugiego dnia poprzez wsie Kuraszewo, Lady i Kamień rajd dotarł do Gminy Narew. Pierwszy postój miał miejsce w świetlicy wiejskiej w Łosince, gdzie uczestnicy rajdu zostali ugoszczeni. Kolejnym przystankiem był Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich i tam też odbyło się spotkanie z ks. archim. Gabrielem. Uczestnicy rajdu pojechali też do drugiej świątyni, która znajduje się w lesie za wsią Odrynki i gdzie także jest jedna z krynic w powiecie hajnowskim. Tego dnia nocleg został zorganizowany w gospodarstwie agroturystycznym „Zacisze u Anny” we wsi Hajdukowszczyzna.

12. Krynica w miejscowości Lady obok Kuraszewa.
13. Skit w Odrynkach - kapliczka a w środku studnia z uzdrawiającą wodą
14. Skit w Odrynkach słuchamy opowieści Ojca Gabriela.
15. Skit w Odrynkach słuchamy opowieści Ojca Gabriela.
16. Krynoczka w Odrynkach /za Skitem 3 km/.
17. Krynoczka w Odrynkach
18. Kwatera "Zacisze u Anny" w Hajdukowszczyźnie

Kolejnego dnia rajdu uczestnicy jechali przez gminy Narewka i Hajnówka, mijając po drodze takie miejscowości jak Krynica, Bernadzki Most, Borysówka, Olchowa Kładka, Smolany Sadek, Przechody, Zwodzieckie i Nowosady. Ostatnim punktem programu było odwiedzenie uroczyska Krynoczka znajdującego się w pobliżu Hajnówki oraz zakończenie rajdu w Lipinach.

19. W poszukiwaniu krynicy leśnej rzeczki Waliczówki.
20. Łyk zimnej wody prosto z krynicy.
21. Ile krynic jest we wsi Krynica?
22. Druga krynica za wsią, strumień też wpada do Waliczówki.
23. Przygotowany słodki poczęstunek w Bernadzkim Moście.
24. Smolany Sadek próba objęcia dębu, aleja lip tuż za wsią w sąsiedztwie puszczy.
25. Smolany Sadek, aleja lip tuż za wsią w sąsiedztwie puszczy.
26. Krynoczka.
27. Rozwieszone chusteczki przy Krynoczce za Lipinami.
28. Gospodarstwo agroturystyczne "Hubertus" w Lipinach.Koniec.

Tekst. Andrzej Rusarczyk

 

Rajd został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.


Rzekami Podlasia naturalnie i zdrowo - spływ kajakowy na Narewce i Narwi

W dniach od 30 sierpnia do 1 września 2012 roku na terenie Gminy Narew odbywał się spływ kajakowy, stanowiący praktyczną weryfikację nowego produktu turystycznego w regionie Puszczy Białowieskiej. W ciągu tych trzech dni rzekami Narewka i Narew uczestnicy spływu pokonali ponad 50 km, podziwiając cenne przyrodniczo, nadrzeczne obszary Natura 2000 oraz inne atrakcje turystyczne na trasie spływu. Spływ został zorganizowany przez Białowieskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „ŻUBR” w ramach projektu pt. „Rzekami Podlasia naturalnie i zdrowo”, który został dofinansowany w ramach Programu Działaj Lokalnie VII – edycja 2012.Uczestnicy spływu wyruszyli na trasę ze stanicy kajakowej w Narewce. Na przystani nad rzeką Narewka wysłuchali instruktarzu z podstawowych zasad kajakarstwa, a następnie w dobrych humorach wszyscy ochoczo wypłynęli na trasę. Dłuższy przystanek miał miejsce w miejscowości Lewkowo Stare w kwaterze agroturystycznej „U Ireny”, gdzie uczestnicy spływu zjedli obiad i nieco odpoczęli przed dalszą trasą. Gospodyni Pani Irena Ignaciuk zaprezentowała przybyłym gościom swoją kwaterę agroturystyczną.

http://bsa-zubr.home.pl/files/700/20120830_133152.jpg

Pierwszy dzień spływu zakończony został już na terenie Gminy Narew w miejscowości Rybaki – noclegi zostały zorganizowane w kwaterach agroturystycznych „Leśne Zacisze” w Rybakach oraz „Zacisze u Anny” we wsi Hajdukowszczyzna.Następnego dnia rano uczestnicy spływu odwiedzili jedyny w Polsce Prawosławny Skit p.w. Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich, znajdujący się po drugiej stronie rzeki w pobliskich Odrynkach. Po Skicie przybyłych gości oprowadził jego założyciel ks. Archimandryta Gabriel. Opowiedział on przybyłym o historii tego miejsca, realizowanych obecnie pracach oraz planowanym we wrześniu święcie patronów Skitu. Ojciec Gabriel poczęstował gości kompotem i ciasteczkami oraz życzył wszystkiego dobrego w dalszej drodze.Kolejnym przystankiem na trasie spływu była miejscowość Narew, gdzie uczestnicy zjedli obiad, a także zaplanowano zwiedzanie zabytkowego kościoła p.w. Wniebowzięcia N.M.P. i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który znajduje się nad rzeką Narew. Miejscem docelowym, do którego wieczorem dopłynęli uczestnicy spływu była wieś Puchły. Tutaj również nocleg zapewniony został w dwóch kwaterach agroturystycznych, a mianowicie w kwaterze „Gościniec pod dębami” w Puchłach oraz w kwaterze „EcoSoce” we wsi Soce.Trzeci i ostatni dzień spływu prowadził z Puchłów do ośrodka „Ptasia Osada”, znajdującego się w pobliżu wsi Ploski. Na trasie zaplanowano postój w pobliżu wsi Koźliki, gdzie uczestnicy spływu mogli obejrzeć wiejski skansen. Ostatni przystanek miał miejsce we wsi Kaniuki, w której odbyło się spotkanie z lokalnym artystą i rzeźbiarzem ludowym Panem Włodzimierzem Naumiukiem. Spływ kajakowy został zakończony w ośrodku wypoczynkowo – szkoleniowym „Ptasia Osada” skąd uczestnicy spływu zostali zabrani w drogę powrotną do domu.W tegorocznym spływie kajakowym rzekami Narew i Narewka uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz przedstawiciele branży turystycznej, tj. podmiotów mających w przyszłości obsługiwać spływy kajakowe. Przetestowano praktyczną stronę synchronizacji składowych elementów takiego produktu turystycznego. Sprawdzono, czy podmioty obsługujące spływ zdają sobie sprawę z przyszłej odpowiedzialności i czy są gotowe tą odpowiedzialność podjąć.

Tekst. Andrzej Rusarczyk

Spływ kajakowy rzekami Narewka i Narew w ramach projektu pt. "Rzekami Podlasia naturalnie i zdrowo", został dofinansowany w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII" - edycja 2012 przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

10 LAT BSA "ŻUBR"

W dniu 1 października 2011 r. w obiektach turystycznych uroczyska Nieznany Bór koło Hajnówki odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia istnienia Białowieskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "ŻUBR". W święcie wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji wspierających i wdrażających, przyjaciele BSA, założyciele i członkowie pierwszego Zarządu Stowarzyszenia, obecne kierownictwo oraz członkowie BSA "ŻUBR".

Podczas spotkania zasłużonym działaczom i VIPom zostały wręczone honorowe medale w podziękowaniu za trud włożony w pracę na rzecz rozwoju Białowieskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "ŻUBR".